Ayağına İyi Bak!

İstatistiklere göre diyabetik ayak sebebiyle her 20 saniyede bir hastanın bacağı kesiliyor. Oysa insanların önce bir uzuvlarını sonra hayatlarını kaybetmeleri, kaçınılmaz bir son ya da şeker hastalarının makus kaderi değil.

Aksine diyabetik ayak; gözleri, kalbi, damarları etkileyen bu zorlu hastalığın önlenebilir tek komplikasyonu! Sadece düzenli ayak kontrolü ve bakımı yeterli!

Biliyoruz ki risk altındakiler, diyabetik ayakla ilgili bilgilendirici kaynaklara ve doğru uzmanlara ulaşırsa hayatları kurtulabilir.

İşte bu sayfalarda diyabetik ayak rahatsızlığının önlenmesi, erken tanı ve tedavisi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz. Okuyacağınız her metin, izlediğiniz her video bilimsel veriler ışığında bu alanda deneyimli değerli bilim insanlarımızın özenli ve dikkatli çalışmalarıyla oluşturuluyor.

Neden “Ayağına İyi Bak!”

Tüm hastalar için diyabet ya da halk arasında bilinen adıyla şeker hastalığını tamamen ortadan kaldıracak bir tedavi yöntemi olmasa da diyabetin yol açtığı bozuklukları önlemek veya en azından geciktirmek mümkün. Kan şekeri düzeyini doktorunuzun uygun bulduğu yöntemle kontrol altında tutmak, beslenmenize dikkat etmek, hareketli bir yaşam tarzı, sigaradan uzak durmak şekerin yol açacağı bozuklukları önlüyor, hiç olmazsa geciktiriyor.

İşte bu nedenle diyabetik ayaktan korunmanın en iyi yolu diyabeti kontrol altına almaktan geçiyor.

Diyabet tanısı aldıysanız, ayağınıza da gözünüz gibi bakmanız çok önemli! Çünkü ayağınıza iyi bakıp, diyabetinizi kontrol altında tutarak, yaşam kalitenizi koruyabilirsiniz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için ayrıca gensaglik.com sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.